Boom — 2
Gezeten onder het groenbruine bladerdek luisterde ik naar het verhaal van de boom. Het werd rustig verteld. Met hier en daar voldoende details om mij een goed beeld te kunnen vormen van wat komen ging. Ook veel geruststellende woorden. Terwijl mij niets stond te gebeuren. De rollen zoals altijd omgekeerd. Ik had makkelijk luisteren. En hoorde daarom tussen de regels wel degelijk soms een aarzeling. Een kleine hapering ingegeven door de onzekerheid over wat komen ging.
Hoog boven mij zag ik hoe een plotseling opkomende windvlaag de takken tegen elkaar deed slaan. Maar ik liet dat niet merken. Dat kon niet. Nog niet. Door troebele ogen volgde ik enkele bladeren die dwarrelend naar beneden kwamen. Ik schraapte mijn keel zonder dat ik iets wist te zeggen. In plaats daarvan knikte ik slechts. De boom was nu ook uitgepraat. Diep in gedachten verzonken stond hij oppermachtig te wezen. Zoals ik hem altijd gekend had.
En heel even, echt heel eventjes voelde ik de impuls om hem te omhelzen. Om mijn armen om zijn brede stam te slaan. Hem te laten voelen dat hij er niet in zijn eentje voor stond. Maar ik bleef zitten waar ik zat. Liet het moment voorbijgaan. Wilde hem niet van zijn stuk brengen. Niet nu hij sterk moest zijn. Sterker nog dan hij al die lange jaren was geweest. Dus leunde ik nog wat meer naar achter. Maakte me wat zwaarder zodat ik de ruwe bast in mijn rug voelde drukken. En de boom duwde zachtjes terug. ‘Kom, jongen,” zei hij. “Maak je geen zorgen. Alles gaat goed komen.”
19 reacties op “Zaterdag, 7 januari 2012”
Boom ‑2: http://t.co/pjd5BJ9H #blogpost
RT @petepel: Boom ‑2: http://t.co/pjd5BJ9H #blogpost
Soms kom je verhaaltjes tegen waar je niks zinnigs over kunt zeggen omdat elk woord er eentje teveel lijkt… ik zeg dus niks…
Ik zal dan ook maar niet op je reactie reageren 😉
Toch denk ik de komende tijd wat meer aan tree-hugging te gaan doen… => Boom‑2: http://t.co/pjd5BJ9H
Hoi Peter kwwam per toeval op je site, via twitter. Prachtige verhalen. Mag ik je aan mijn blogroll toevoegen?
Weet je dat je momenteel een blogwedstrijd is? Misschien iets voor jou?
http://www.peterspagina.nl/blogparel_2011/over_de_blogparel.asp
Vanzelfsprekend mag je dat, maar natuurlijk wanneer mij dezelfde eer gegund is, want ik ben ook al snel even bij je gaan rondneuzen 🙂
Die blogwedstrijd ken ik niet. Dank voor de tip. Zal er eens gaan kijken.
@2009heidi @LSHarteveld @robertkeizer Ik heb vandaag alleen maar een Boom http://t.co/pjd5BJ9H in de aanbieding. Daar is niets erotisch aan.
Ik vind het een ontroerend verhaal. Ga er even van genieten.
Er mist volgens mij het woordje ’te’ in de 1e alinea.
Dank voor je compliment.
Waar precies denk je dat er een ’te’ over het hoofd is gezien. Heb het nagelezen maar zie het zo niet.
He he, eindelijk gevonden waar ik de missende ’te’ moet plaatsen.
Het is niet altijd om te lachen, mensen… => Boom‑2: http://t.co/pjd5BJ9H
.. drama in 1 bedrijf..
Hopelijk blijft het echte drama ons nog een tijdje bespaard.
Mooi! Van mij een hug!
Heb ik zomaar gegeven!
Terwijl ik aan mijn nieuwe dagelijkse blog ga beginnen kunnen jullie in afwachting daarvan een boompje opzetten… => http://t.co/pjd5BJ9H
Voor wat het waard is: Namens mij en mijzelf een meer dan virtuele hug voor Boom en Aanverwanten.
PS: Gewoon doen, die treehugs! 😉
Het is heel wat waard en ze worden opgeslagen en op het juiste moment uitgedeeld/overgebracht. Ik hou je op de hoogte.