20824 — donderdag

MvdG: Oost/West

Van­daag is het 1 okto­ber en dat bete­kent de start van de Maand van de Geschie­de­nis. De afge­lo­pen jaar is het, hoe vreemd dat ook moge klin­ken uit de mond van iemand die toch vol­op geïn­te­res­seerd is in geschie­de­nis, meest­al aan me voor­bij gegaan. Ik wist er van­af, las af en toe de arti­ke­len die eraan gewijd waren, maar daar bleef het meest­al wel bij. Dit jaar wil ik het anders doen. Natuur­lijk kan ik er al iets min­der omheen omdat er bij de OU vol­op aan­dacht aan wordt besteed, en ik heb er al ver­schil­len­de keren over getweet (en dus ook gemi­cro­blogt). Maar ik ben ook nog iets anders van plan.

Op de offi­ci­ë­le site van de Maand van de Geschie­de­nis heb ik gezien dat ze meer dan 30 arti­ke­len gepost heb­ben onder het the­ma van 2020: Oost/West:

De wereld wordt steeds klei­ner: wat ooit ver weg was, is nu dicht­bij. Maar de glo­ba­li­se­ring lijkt hand in hand te gaan met een nieuw nati­o­na­lis­me. Den­ken in ‘wij’ en ‘zij’ – is dat een feno­meen van alle tij­den of is dit echt iets van nu? Om die vraag te beant­woor­den neemt de Maand van de Geschie­de­nis je in okto­ber 2020 mee op wereld­reis. Met het the­ma Oost/West gaan we op zoek naar ver­ha­len over ont­moe­tin­gen: tus­sen de sla­ven­han­de­laar en de tot slaaf gemaak­te, tus­sen Sta­lin en Roo­se­velt en tus­sen de Ach­ter­hoe­ker en de Amster­dam­mer.

Mijn idee is om iede­re dag een arti­kel te lezen en er hier een link naar te plaat­sen plus wat ter­zij­des te schrij­ven over wat het arti­kel zoal bij mij naar boven brengt. Ik weet niet wat het gaat ople­ve­ren, maar op z’n minst hoop ik voor mezelf na een maand lang over het onder­werp Oost/West in al zijn facet­ten gele­zen te heb­ben weer iets meer opge­sto­ken te heb­ben. En wie weet geeft het mij wat rich­ting voor even­tu­e­le keu­zes die ik moet maken in het ver­de­re ver­loop van mijn stu­die Cul­tuur­we­ten­schap­pen. Of, zoals het tegen­woor­dig ook geldt voor mond­kap­jes, baat het niet, dan schaadt het niet.

~ ~ ~

Over­schot aan vogels of tekort aan lan­taarn­pa­len? #hang­plek

Van­uit het raam voor kijk ik uit op de Lin­ge. Eigen­lijk hoor ik te zeg­gen dat ik over de Lin­ge kijk, want hoe­wel ons huis iet­wat ver­hoogd in de tuin ligt is het toch te laag om op het water van de Lin­ge te kij­ken. Bij de plas erach­ter (geschei­den door een fiets­pad) lukt dat dan weer wel, althans in die peri­o­des van het jaar dat de oever­be­groei­ing niet al te hoog is. Wij bewo­nen een bun­ga­low dus het is geen optie om naar de eer­ste ver­die­ping te gaan voor een beter uit­zicht.

Van­uit de lan­taarn­paal voor ons huis zou het mis­schien nog wel een optie zijn, maar deze is meest­al bezet door een sper­wer, en sinds van­daag moet hij zijn plek­je delen met twee kraai­en. Dat gaat tot nu toe won­der­wel zon­der geru­zie. Kwes­tie van een beet­je inschik­ken en niet moei­lijk doen.


Reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.